Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jedinečný fotbalový duel

6. 7. 2013

Pátek 24. května se nesl v duchu velkého očekávání, kdy už dorazí celebrity k exibičnímu utkání s výběrem GyBu Ligy. Od rána se ve škole téměř nemluvilo o ničem jiném a každý vyhlížel s prosbou na oblohu, jelikož podle předpovědi nemělo být zrovna přívětivé počasí. Dokonce mělo i pršet. Naštěstí se meteorologové se svými teoriemi a zprávami o počasí na tento den sekli. Proto se mohli všichni studenti i všechny studentky soustředit na samotnou hru.

GyBu Aréna se přibližně od druhé hodiny odpolední nezadržitelně plnila a každý se snažil si najít nejvýhodnější místo, odkud uvidí nejlépe na ten svůj idol ze známých osobností. V tom okamžiku nastal čas na můj boj o místo k sezení, abych mohl začít s on-line textovým přenosem pro onlajny.com a naštěstí to šlo mnohem klidněji než jsem očekával, jelikož v tu dobu téměř všichni ještě trčeli ve frontě na oběd. Tak jsem se mohl v klidu přichystat. To už ale přicházeli první aktéři utkání, mezi nejdochvilnějšími z řad osobností byl Petr Vondráček, známý moderátor a klavírní virtuos. Zbytek dorazil o několik minut později a po krátké přípravě se šlo na samotný duel.

Na tribunách se objevilo i několik profesorů a profesorek. Na zajímavé střetnutí zavítali například zástupce ředitelky pan Josef Vačkář, pan profesor Bůžek, paní profesorka Szabová nebo pan profesor Klein. Nechyběla ani paní ředitelka Zdeňka Bednářová, která obstarala slavnostní výkop. Nic tedy už nebránilo tomu, aby se přistoupilo k úvodnímu výkopu zápasu.

První minuty byly dost opatrné z obou stran, nikdo totiž nechtěl udělat chybu, aby dovolil soupeři vstřelit vedoucí gól. Možná trochu nečekaně se v úvodní velké příležitosti zjevil Jan Dusil, který obral o míč Ondřeje Lípu a ocitl se sám na hranici brankoviště, odkud ovšem nechal vyniknout Štefka v brance týmu Real TOP Praha. Naděje domácího celku na vedení však o několik sekund později zmrazil Vlasta Korec, jenž si počkal na pohyb brankáře a zamířil přesně mezi jeho nohy. Zanedlouho to bylo již o dva zásahy, Vondráček totiž svým centrem našel přesně Jakuba Štáfka, který udělal kličku Hradečnému a poslal míč do prázdné klece. Chvilku nato mohlo být o trochu veseleji, Štefek ale dokázal tvrdou ránu Homolky vytěsnit na roh. Snížení přeci jen přišlo, nejdříve Štěpán Karlesz trefil jen gólmana hostí, poté už ovšem mířil přesněji a z poměrně velkého úhlu skóroval. Do konce prvního poločasu v tu dobu zbývalo ještě deset minut, během kterých dokázalo mužstvo nabité známými osobnostmi vrátit na svou stranu dvougólový náskok. Podruhé v zápase se z blízka prosadil Jakub Štáfek. Ve zbytku první pětadvacetiminutovky se domácí snažili něco udělat s výsledkem, avšak všechny jejich pokusy skončili na perfektním Štefkovi. Poslední akci měl na svědomí zase Real, jmenovitě Marcel Lička, který se opřel do míče a jeho střela skončila až na mříži před oknem kabinetu matematiky.

Na druhý poločas se do domácí klece dostal Kolář, který vystřídal Hradečného. Od začátku druhé části šel Jakub Štáfek za hattrickem, což se mu nakonec i podařilo. Nejdříve ale nůžkami nevyzrál na Koláře. Pak přišly dva zásahy během jedné minuty. Jako první se trefil Ondřej Lípa, hned poté z výkopu parádně vypálil Tomáš Linhart a jeho rána skončila až za překvapeným Štefkem. GyBu Tým posílen vsítěnou brankou se hnal dopředu a dokonce i nebezpečně zahrozil, Karleszovu nahrávku ale nedokázal Zolich usměrnit mezi tři tyče. To už se ovšem dostali zpět do zápasu i hosté a díky Jakubu Štáfkovi vedli již o čtyři góly. Na konečných 2:7 upravil chvilku před koncem Petr Vondráček, a zakončil tak parádní podívanou, která neměla do té doby na GyBu obdoby. Tým složený z hvězd GyBu Ligy podal sympatický výkon, několikrát dokázal svému soupeři pořádně zatopit. V konečném zúčtování se ovšem ukázali mnoholeté zkušenosti českých celebrit.

 

 

 

GyBu Tým : Real TOP Praha 2:7

Branky: 13. Karlesz, 34. T. Linhart – 5. Korec, 6. Štáfek, 17. Štáfek, 28. Štáfek, 33. Lípa, 46. Štáfek, 49. Vondráček.

GyBu Tým: David Hradečný (7.B), Adam Kolář (5.C) – Jakub Kyselka (2.D), Petr Homolka (7.B) "C", David Linhart (4.A), Radek Zolich (5.B), Jan Dusil (6.C), Štěpán Karlesz (3.E), Jan Kosík (7.A), Martin Svatoš (4.D), Tomáš Linhart (7.B).

Real TOP Praha: Jakub Štefek (externí spolupracovník) – Ondřej Lípa (fotbalový komentátor), Jaromír Bosák (fotbalový komentátor), Pavel Hoftych (fotbalový trenér), Marcel Lička (bývalý fotbalista), Jakub Štáfek (herec z Ulice), Petr Vondráček (herec a moderátor, klavírní virtuoz), Vlasta Korec (moderátor), Ondřej Zamazal (hokejový komentátor), Martin Semerád (automobilový závodník). Manažer a hrající trenér: Alexandr Smita.

 

  David Mencl

 

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář