Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profesoři: Z krize až k obhajobě stříbra?

12. 10. 2012

Tým Profesorů se ve finálovém souboji ročníku 2011/2012 ujímá vedení a na spadnutí je obrovská senzace. Černý kůň turnaje vybojuje titul a dokonale tak převeze favority FC AC SK a Barclays United... Realita je nakonec jiná, tým mladíků v červených dresech otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch a hráči FC SRPŠ získávají stříbro. I tak jde o obrovský úspěch, který by letos chtěli zopakovat. Jenže v letní pauze se v jejich týmu udály mnohé změny!

Jestli je pro většinu týmů letní přestupový termín hotové terno na shánění kvalitních posil, tak v případě FC SRPŠ platil letos pravý opak. Posila v pravém slova smyslu dorazila pouze jedna, zato těch ztrát... Pojďme si průběh dění v týmu Profesorů v krátkosti zrekapitulovat.

Po mohutných oslavách stříbrných medailí se začal úspěšný tým bortit v podstatě vzápětí. Jeden z pilířů FC SRPŠ, Aleš Krupička, totiž dostal lákavou nabídku na velkolepý comeback do svého prvotního týmu Pohřebního Commanda a nastálou variantou se začal vážně zabývat. Byli to totiž právě Pohřebáci, kteří ho do víru GyBu ligy přivedli a on jim teď v jejich pravděpodobně poslední sezóně mohl pomoci zpět na výsluní. 3. místo z roku 2009 totiž Commando vybojovalo právě s Krupičkou v sestavě.

Bylo to těžké rozhodování, velké dilema. A nakonec zasáhl osud. Před startem letošního ročníku totiž musel oznámit několikaměsíční absenci další z klíčových hráčů Spolku rychlých a překrásných šuterů - univerzál Milan Voračka. Toho poslaly na delší dobu na marodku vážné zdravotní problémy a tato skutečnost byla i zlomem v rozhodování Aleše Krupičky ohledně setrvání v SRPŠ. To totiž bylo podle nepodložených informací podmíněno právě možnou pokračující spoluprácí s parťákem Voračkou, která tímto padla. Tím bylo de facto rozhodnuto a Krupička se z úspěšného týmu stěhoval koncem srpna zpět na Hřbitov. 

Dvě velké rány tak zasáhly kapitána a hlavního tahouna Profesorů Tomáše Nováka. Na jeho vyjádření byli všichni fanoušci GyBu ligy velmi zvědavi, avšak Novák nám telefon nebral a na otázku formou SMS zareagoval dosti neurčitě: "Počkejte si na oficiální přihlášku našeho týmu."

Jako by tím dával najevo, že ani odchody dvou velkých person jeho mančaft nesloží a vrhnul se na poslední chvíli do shánění kvalitních posil. A náhoda mu do cesty přihrála jedno parádní jméno: Oliver-James Thompson. Hvězda české floorbalové extraligy a GyBu ligový světoběžník, dříve hráč FC AC SK, Prady a Prošlých Mlík, toho času v GyBu lize bez angažmá. Vzájemná dohoda byla na světě během několika dní a Thompson hned zkraje září odcestoval s novým týmem na přípravný kemp.

Na něm se ale začaly rýsovat další problémy. Nová posila, známá svým nevyzpytatelným a impulzivním chováním, si totiž zřejmě příliš nesedla s další výraznou osobností, hvězdou uplynulé sezóny Honzou Hejdou, který podle zákulisních informací odjel ze soustředění Profesorů o několik dní dříve s pěkně pošramocenou náladou. Tu se mu následně všemožně snažil vylepšit jeho životní fotbalový partner Tomáš Kaliba, který ho nakonec přesvědčil k návratu do týmu a jméno Hejda se na oficální přihlášce týmu FC SRPŠ přeci jen objevilo, ačkoliv zatím do žádného zápasu nenastoupil.

Další zvrat v tomto příbehu ale přišel před prvním zápasem nové sezóny. Když už se vše schylovalo k dohodnutému utkání proti FC Rosol juniors, vyzval kapitán Novák navrátilce Hejdu k veřejné omluvě směrem k Thompsonovi a na znamení smíru vyzval oba borce, nechť si podají ruce. To však Jana Hejdu rozpálilo do běla a se slovy "Na to se ti můžu zvysoka..." odkvapil z GyBu Arény ve svém novém BMW. 

A koloběh událostí nabral na obrátkách tím více. Novák se rozhodl, že za stávajích podmínek se svým týmem do nové sezóny nenastoupí a vynutil si vrácení registračního poplatku 500,-Kč, které ze žalu propil, a poté předal kapitánování SRPŠ Martinu Procházkovi. Vedení GyBu Ligy se sice jeho čin snažilo ze všech sil zamaskovat, ale zrušené utkání proti FC Rosol juniors rozvířilo po celé škole vášnivé diskuze a dohady. Výsledkem byla hypotéza o tom, že SRPŠ zkrátka zapomnělo registrační poplatek zaplatit a do té doby nemůže nastoupit k utkání.

A to byl vítaný prostor pro organizátory GyBu ligy, aby obhájce stříbrných medailí přemluvili k návratu do soutěžě. Přeci jen by pro image celé ligy nebylo dobré, kdyby se krom Barlays (loni třetí místo) v letošním ročníku neobjevili ani další medailisté. Jednádí to byla složitá, avšak nakonec úspěšná. Novák  a Procházka kývli na 50% slevu registračního polatku a zároveň si vynutil přednostní hrací čas pro svůj tým - pátek 15:15, GyBu Arena 1. Organizátoři pod nátlakem a pro záchranu sezony souhlasili a Profesoři v přeložené premiéře vydřeli vítězství nad houževnatými Rosoláčky v poměru 19:1.

Tím se začalo vše v lepší obracet, do týmu postupně zavítali další posily (byť méně zvučné) a o týmu FC SRPŠ se začalo opět hovořit v lepším světle. Ostatně podtrhují to i slova hvězdného Nováka: "Krize je za námi, jedeme dál!"

V dalším utkání pak Profesoři rozsápali BB from Eden rozdílem šesti branek a my jsme se odvážili zeptat na ambice přeměněného týmu stopera Kaliby. Ten nám sdělil následující:

"Loňskou sezónu jsme odehráli plus minus v osmi hráčích, z nichž nám teď odešel Aleš Krupička do jiného týmu, Milan Voračka je asi na delší čas mimo hru a Honza Hejda už nebude hrát. S Alešem a Honzou nám odešlo hodně gólů, ale věřím, že je týmovou hrou dokážeme nahradit a jak se ukázalo v prvních dvou zápasech, tak i Radek Bártl je v týmu Šutérů správně (smích). Kádr jsme navíc doplnili dalšíma dvěma mladšími hráči a snad se i jim bude dařit. Co se našich ambicí týče, určitě bychom se chtěli do finále znovu dostat. Díval jsem se na přihlášené týmy a jejich složení se oproti loňsku opět výrazně změnilo, a tak vlastně ani pořádně nevím, co od kterého týmu čekat. Každý zápas je pro mě zpočátku neznámou a informace o spoupeřích tak dodávají vždycky naši zkušenější hráči, kteří je potkávají i na hodinách TV a mají o nich alespoň základní přehled. Nepředpokládám ale, že by se zničehonic objevil nějaký nový tým plný hvězd a proto platí to, co už jsem zmiňoval. Naším cílem je opět finále, ale letos bychom ho chtěli vyhrát."

Na to s jakými problémy se Profesoři před sezónou potýkali, troufalé prohlášení, co říkáte?
 

 Karel Nepraš

Miniaplikace

 

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Coo...

(Jiřík, 14. 10. 2012 0:10)

Honza se pohádal s Oliverem? To je srandy poslední dobou...

Re: Coo...

(Tomáš, 14. 10. 2012 13:48)

Do krve...

Re: Re: Coo...

(Honza, 16. 10. 2012 18:45)

To je najednou pozdvižení. Zkrátka, Jamie Oliver, jakožto vynikající matador světové kuchyně a vyznavač moderního stylu vaření, si v poslední době egoisticky přivlastňoval až příliš velkou část naší společné kuchyňské linky a proto jsem se rozhodl v naší další spolupráci nepokračovat. Toliko mé oficiální prohlášení. Případné dotazy směřujte již na mojí osobní asistentku telefonicky, nebo emailem na bohdalka@vareni.cz

Chyba...

(Neřeknu, 13. 10. 2012 18:33)

Ten zápas skončil 19:1

Re: Chyba...

(Tomáš, 13. 10. 2012 20:40)

Máš pravdu, ať už jsi kdokoliv. Podepsané prohlášení je ale vždycky důvěryhodnější než anonymní. Za chybu se omlouváme.