Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtfinálové preview

15. 3. 2016

Natasha Raptors – Kokosy na trávě

První čtvrtfinálový duel aktuální sezóny je na programu již v pátek 18. března a v jeho rámci se střetnou celky Kokosy na trávě a Natasha Raptors. Naši staří známí kokosy, jejichž jádro se už před lety vytvořilo okolo fotbalistů z 8.C, si čtyřmi výhrami v základní části zajistili dělenou první příčku skupiny A. Jejich hráči rovněž vévodí tabulce střelců, třebaže je to dáno především drtivou výhrou nad mladíky z FC Meloun. To nicméně není to hlavní. Četné střety v průběhu uplynulých let na trávníku GyBu Arény dokázaly, že kokosy prostě fotbal hrát umí. Za vítězstvím je jistě bude hnát i touha vylepšit konečné 5. místo, které vloni v soutěži obsadili.

Naproti tomu Natasha Raptors je už dobře etablovaný mladý tým, který se bude snažit předvést, co v něm vězí. Stávající řady navíc posílily příchody navrátilce Matěje Čecha a absolventa Josepha Liu, kteří společně s Kryštofem Vilímkem tvoří nebezpečné útočné trio. Ba co víc, raptoři se sice ve skupině B zmohli jen na šest bodů, tedy polovinu toho co Kokosy, podávali však mnohem stabilnější výkony. V jejich prospěch by mohla hrát i jistá větší dravost, kterou neustále dokazují. Nakonec tak dost možná budeme sledovat souboj mladického nadšení s několikaletou zkušeností. A jde jen o náš vlastní tip, ale zdá se nám, že tady by sehraní Kokosy mohli držet výhodu. Především díky širší a obecně silnější soupisce.

FC Sprška – Papaya FC

V dalším čtvrtfinálovém utkání změří své síly 2 oranžové týmy - FC Sprška a Papaya FC. Oba se setkaly hned v 1. kole této sezóny, kdy 3 body za vítězství brala zaslouženě Papaya. Fotbalisté Spršky se v průběhu podzimu postupně zvedali a i přes několik velmi těsných výsledků odešli ze zbývajících zápasů neporaženi. To znamenalo zisk překvapivé 1. příčky ve skupině a výhodné pozice pro nasazení do čtvrtfinále. Jejich soupeři, uvádějící své sídlo ve městě Ouagadougou, pokračovali ve skupinové fázi jasnou porážkou s Kokosy a klíčovou ztrátou s Tvojí mámou. Povinné vítězství nad Melounem a následná výhra v derby s Rosolem znamenala 4. pozici v tabulce.

Pro oba celky se jedná o 1. gybuligové střetnutí v tomto roce. Papaya totiž prošla předkolem bez boje, kdy se zápas s JNDŠK nakonec kontumoval. Ještě před začátkem jarní části stihla Sprška posílit svou soupisku o Jirku Rédra. Jejich soupeři naopak citelně oslabili odchodem hračičky Matěje Čecha. Těžko soudit, kdo z tohoto dvoukolového boje vyjde vítězně. Potopí zkušený šutér Krupička několika přesnými zásahy tým tropického ovoce, anebo zastihne zápas v nejlepší formě papayského univerzála Klajbla, který povede svůj tým za vítězstvím? S návštěvou rozhodně neváhejte, může se jednat o nejvyrovnanější ze všech čtvrtfinálových soubojů.

FC AC SK – FC Rosol Juniors

V následujícím souboji o účast v poslední čtveřici na sebe narazí FC AC SK a FC Rosol Juniors. Na jedné straně favorizovaný celek obhájců titulu nabitý gybuligovými hvězdami. Na straně druhé dnes již tradiční a ambiciózní tým navazující na svého slavného předchůdce. Zajímavostí je, že tyto dva celky se spolu v rámci ligy utkají vůbec poprvé. Tým úřadujících šampiónů touží potvrdit dosavadní dominanci. Nevyzpytatelný celek jejich vyzyvatelů se chystá tvrdě bojovat o překvapení. To vše slibuje velmi vypjatý duel s nadstandardními výkony.

Pro juniory byl podzim velkým zklamáním. Kádr se skládal ještě v průběhu soutěže, což se podepsalo na sehranosti. Po symbolickém vítězství nad Melounem, kdy si hráči připomněli své vlastní začátky, následovaly porážky se všemi zbývající účastníky skupiny A, nikdy však o více než 2 branky. Do čtvrtfinále nakonec prošli přes tým Almdudleru. Co říci k jejich soupeřům? Ti prolétli základní částí tzv. bez ztráty květinky a ziskem 12 bodů ze 4 zápasů vyhráli skupinu. Jediné zadrhnutí je potkalo ve 4. kole proti Natashe Raptors. Toto těsné utkání ale nakonec zvládli také, a to poměrem 5:4. Cílem pro ně není nic jiného než obhajoba. Tu jim hodlá překazit světlemodrý Rosol, jemuž už pomalu vykrystalizovala stabilní sestava. 1. ze soubojů nás čeká v pátek na apríla, nezapomeňte si proto tento den poznamenat do svých kalendářů.

 

FC Tvoje Máma – FC Nekopnem si
 

Toto čtvrtfinále je charakteristické střetem dvou převážně třídních mužstev. Jak FC Tvoje Máma, tak FC Nekopnem si se mohou opřít o vzájemnou sehranost. Jádro Nekopnem si se rekrutuje z třídy 3. E, jejíž hráči jsou dobří kamarádi, schopni si na trávníku vypomoct. Jako veliká výhoda týmu se v minulých zápasech ukázala rovněž výšková a fyzická převaha. Borci z Nekopnem si mají k ořezávátkům daleko a nejednou jim to v soutěži přišlo vhod. I díky tomu si třemi výhrami zajistili druhou pozici v tabulce skupiny B.

 

Celek FC Tvoje máma se může pochlubit stejným počtem bodů jako soupeř, v čem však jasně dominuje, je počet nastřílených branek, kde Nekopne si naopak výrazně pokulhává. Jen Matyáš Ježek a Vlastimil Miler skórovali během podzimu dohromady šestatřicetkrát. A ačkoliv jde spíše o mladší hráče soutěže, oni i jejich spoluhráči už mnohokrát ukázali, s jakou dravostí umějí hrát. Jejich sebevědomí navíc muselo ještě stoupnout poté, co soupisku Tvojí Mámy doplnili absolventi Daniel Bartošek a Pavel Sulek. Najednou nám tu vyrostl více než solidní střelecký potenciál.