Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále je oříškem i pro experty - ti se na vítězi neshodli

28. 5. 2015

Stejně jako loni jsme se na předpověď průběhu a výsledku finále zeptali pěti nestranných účastníků GyBu ligy. Ti se ovšem oproti loňskému roku na vítězi příliš neshodli, nakonec ale přece jen mírně převážily hlasy pro FC AC SK. Právě z posledního finále ale všichni vědí, že prognózy jdou stranou. Tehdy totiž také červení do boje o zlato vstupovali jako favorité a všichni víme, jak to tehdy dopadlo - po vítězství 4:2 tehdy slavili Artilleros. O tom, kdo bude slavit zítra se rozhodne v 15:30 v GyBu Areně, tak neváhejte přijít!

 

 

 

Kryštof Vilímek (Natasha Raptors): Letošní finále GyBu ligy, na kterém z časových důvodů budu bohužel chybět, bude velmi zajímavé, protože proti papírově silnějším kanonýrům z FC AC SK se postaví Predátoři, kteří mě příjemně překvapili, jelikož bych je před začátkem čtvrtfinálových zápasů netipoval jako finalisty. Proti oběma celkům jsem měl tu čest hrát a mohu říci, že dokážou jak v ofenzivě, tak i v defenzivě hodně potrápit. Jako favority finálového utkání tedy vidím FC AC SK, ale věřím, že se Predátoři o trofej poperou s velkým nasazením a neudělají to svým soupeřům vůbec jednoduché. Tímto bych chtěl oběma týmům popřát hodně štěstí a doufám, že bude k vidění hodně pěkných, jak týmových, tak i individuálních akcí.

Tip: 4:3 pro FC AC SK.

Mikuláš Veselý (Kokosy na trávě): Nechci vůbec snižovat sílu letošních FC AC SK, ale myslím si, že pokud se Predátoři nestihnou unavit, o vítězi bude jasno. Hradečný v bráně je jistý a především duo Svatoš-Liu považuji za nejlépe sehranou dvojici GyBu ligy vůbec, myslím, že jejich rychlé kombinace nakonec rozhodnou.

Tip: 10:5 pro Predárory.

Tuan Truong Anh (Rakeťáci Officials): Letošní dlouho očekávané finále se dle mého názoru bude konat zpočátku v pozvolně gradujícím tempu, ale později v oblíbenější vyhrocené atmosféře. I přes nepřesvědčivý výsledek Predátorů v semifinále očekávám velmi vyrovnaný a zajímavý zápas, zejména díky společnému rysu obou týmů – tím je jejich sehranost. Přiznávám, že o trochu více věřím ve finální úspěch týmu FC AC SK, ale pokud tomu tak bude, rozhodně ho nedosáhnou bez velkých komplikací. Svatyně FC AC SK tedy bude zřejmě neustále ostřelována Pepou Liu s jeho wingmany Nguyenem a Svatošem. Kvůli Malému (a) Vojáčkovi se jim však nemusí vždy podařit skórovat, a tak se červený tým bude díky nedostatkům žlutých dostávat do více šancí a ve finále je těsně překoná.

Tip: 5:4 pro FC AC SK.

Kryštof Šimek (BK Almdudler): Na finále GyBu ligy se letos těším víc než kdy jindy. Musím uznat, že oba týmy v něm jsou zaslouženě. Vím, že poslední dobou se na FC AC SK hodně nadává a že kluci v červeném čelí drsné kritice s podváděním a upravováním pravidel, ale já jim věřím a myslím si, že Tomáš Linhart aspol. jsou dost velcí profíci a féroví hráči. Proto bych jim přál, aby to letos vyhráli s čistým štítem a dokázali tak všem, že hrají poctivě. Kdybych si ale měl vsadit na vítěze tak si myslím, že bych investoval do Predátorů. Přeci jenom mají trochu větší motivaci zakončit éru pohárem a letos na to možná poprvé za dobu, co je sleduju, opravdu mají. Pepa Liu je dobrej hecíř, i když má taky občas problémy s fair play. Pokud se ale u červených chopí Houmí pořádně kormidla, mohlo by to být dost zajímavé a nedivil bych se, kdyby to v základu skončilo plichtou. Tipuju 3:3 a v prodloužení už to bude vabank. Možná jsem tím teď trochu popřel, co jsem napsal o Predátorech, ale zapomněl jsem, že nehraje David Linhart, a tak budou FC AC SK silnější (směje se) (Sorry Dádo, vždycky budeš můj favorit). Ať už vyhraje kdokoliv, o dobrý fotbal v pátek určitě nouze nebude!

Tip: Remíza 3:3.

Jakub Hendrych (Nekopne si): Finále bude dramatické a napínavé. Očekávám mnoho střel na bránu i krásných akcí. Nejspíše zvítězí FC AC SK. Splňují všechny atributy, které očekávám od finalistů GyBu ligy. Především kvalitní obrana, agresivní napadání a nakonec velmi produktivní útok. Proti obou soupeřům jsem měl možnost si v této sezóně zahrát. Kvalitu mají oba týmy, ale FC AC SK nás doslova přejeli, a proto si myslím, že si poradí i s Predátory.

Tip: 4:2 pro FC AC SK.