Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předkolo play-off

17. 1. 2016

Po necelé tříměsíční pauze začne v tomto roce GyBu liga 15.2. a začne ve velkém stylu! Únorové předkolo play-off nám nabídne hned tři zápasy, kde už půjde do tuhého. Vítěz zápasu předkola postupuje do čtvrtfinále, kde se pustí do přímých bojů o nejvyšší příčky GyBu ligy. Svého soupeře si týmy předurčily již na podzim, kdy se se svými výkony umístily na příčce těsně pod čarou přímého postupu. Rozlosování je následující:

Papaya FC – JNDŠK

Pojďme se nejprve ohlédnout za podzimem. Papaya FC, která je složena převážně ze studentů šestého ročníku osmiletého gymnázia, v minulých letech nepředváděla nijak oslnivé výkony, proto všechny zaskočila zpráva o příchodu Matěje Čecha. S příchodem tohoto zvučného jména rostla i vlna očekávání. Přestože třikrát z pěti zápasů dokázali hráči Papayi zvítězit, a to dokonce i proti obávané SPRŠce, se kterou si nedokázali poradit ani hráči Kokosů na trávě, usadili se nakonec kvůli skóre na čtvrté pozici. Toto umístění jim přiřknulo soupeře se jménem JNDŠK. JNDŠK, tým složený výhradně ze studentů 1.E, už vůbec neodehrál podzimní část GyBu ligy podle svých představ. Hráči nevyhráli jediný zápas, ba dokonce nezískali ani bod. Navíc jsou oslabeni o talentovaného Matyáše Buzka, který se po půlročním angažmá rozhodl přesídlit do tábora loňských mistrů – FC AC SK. Přestože neočekáváme pro nikoho jednoduchý zápas, statistika mluví jasně ve prospěch matadorů z Papayi, kteří by si měli zápas pohlídat a dokráčet k povinnému vítězství.

Tip redakce: 9:3

Rosol Juniors – BK Almdudler

Rosol Juniors – tým mnoha tváří. Přestože z pěti zápasů dokázali hráči Rosolu vytěžit pouhé tři body, v každém z odehraných duelů se prezentovali přinejmenším chvályhodně. Po povinném vítězství nad FC Meloun následovala těsná prohra s týmem FC Tvoje Máma. V tomto zápase se hráči Rosolu ještě rozkoukávali, nicméně kolo od kola se zlepšovali a v třetím kole jim proti SPRŠce k vyrovnání stavu na konci zápasu chyběl jen gól. Následovala opět těsná prohra proti ambiciózním Kokosům, kteří mohli být rádi, že výsledek 7:5 vůbec uhájili. Podzim Rosol završil duelem s Papayou, kdy smolně prohrál o gól a musel se nakonec spokojit s pátým místem ve skupině A. Oproti tomu Almdudler je letos velkým zklamáním. Minulý rok „bramboroví“ hoši letos ani zdaleka nemají takovou formu, jakou by si přáli. Přestože ne vždy byly jejich zápasy úplná katastrofa, pouhé tři body jsou pro černobílé velkým zklamáním. Toto utkání bude nejspíše nejpikantnějším z únorových zápasů a jen těžko se dá odhadovat, kdo z této bitvy vzejde jako vítěz. Těšme se na únor a nechme se překvapit, jak duel dopadne.

Tip redakce: 5:3

FC Meloun – Natasha Raptors

FC Meloun se všemi prohranými zápasy a skórem 6:220 skončil podle očekávání na posledním místě ve skupině A, tudíž se utká s loňskými bronzovými fotbalisty z Natasha Raptors. Natasha Raptors je vzkvétající tým, který ani odchod Matěje Čecha příliš neoslabil. Mezeru v útoku vyplnili raptoři příchodem útočného hbitého štírka Josepha Liua, který společně s Vilímkem a Macarem tvoří nebezpečné útočné trio. Na podzim raptoři předváděli i přes dvě těsné porážky vyrovnané výkony a ukázali, že se s nimi ve čtvrtfinále musí rozhodně počítat. I přes všechnu úctu a respekt k mladíkům se očekává jednoznačná výhra týmu Natasha Raptors a otázkou by mělo být pouze to, kolikaciferná bude výhra ve prospěch raptorů.

Tip redakce: 1:34

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.