Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 4.kola ČF

9. 5. 2013

 FC SRPŠ - Kokosy na trávě
Profesorský tým sice v posledním utkání prohrál po penaltovém rozstřelu s Predatory 3:4, ale před posledním zápasem se hřeje na první příčce čtvrtfinálové skupiny a jistě už pomýšli na odvetu v semifinále. Hlavně díky odchodu kanonýr Krupičky se před sezonou sice spekulovalo, že letos již Profesorský tým nebude bojovat o nejvyšší příčky, jenže opak je pravdou. I přes každozápasové zdravotní komplikace klíčové „hvězdy“ Tomáše Nováka to znovu dokázali a už by konečně chtěli získat vysněnou trofej. Růžoví hoši byli pro všechny překvapením, už jen tím, že letos sestavili tým. Jejich ambice se nakonec ale ukazují jako přeceňované. Šance na semifinále už neexistuje, prostě jednoduše proto, že ostatní týmy byli lepší a Kokosy na ně ani v nejmenším neměli. I tak lze jejich letošní vystoupená brát za nejúspěšnější a konečná pátá příčka (na 99%) je úspěchem a dobrým zakončením několikaletého působení v Gybu lize. I když kdo ví, třeba se jich dočkáme i příští rok... 


GKS Pošepowice - Pohřební Commando

Jako stroj se v letošní sezoně prezentuje aspirant na titul z Pošepného náměstí. Jen jedinkrát odcházeli ze zápasu se skloněnou hlavou, když podlehli SRPŠ. Ale u toho se už nikdo pozastavovat nebude. Semifinále se neúprosně blíží a GKS jsou pochopitelně jasnými jeho aktéry. Lze tedy počítat s tím, že Comando pro ně bude pouze slušný soupeř na rozehrání před vrcholem letošní sezony. Tým okolo Martina Zeidlera hraje zřejmě poslední, rozlučkovou sezonu, do čtvrtfinálové skupiny postoupili bez větších komplikací a ještě stačili značně znepřijemnit život Profesorům (2:3), ale více od nich už čekat nelze. Zápas druhého se sedmým týmem čtvrtfinálové skupiny má nad slunce jasného favorita a lze očekávat že stejně jasný bude i výsledek.

 
FC Jokers - FC AC SK 

Vtipálkům se letos nepodařilo zopakovat senzační loňské tažení až ke konečnému pátému místu. Letos podle všeho skončí o příčku hůř. Sezonu měli vyrovnanou, nepropadli a dokonce přivezli cenný bod ze remízu z Pošepného (s GKS). V posledním letošním zápase je ale čeká FC AC SK, tedy tým, který Gybu lize vládne již dva roky a letos by chtěl titul obhájit a dokončit sen o zlatém hattricku. Červení ale letos favoritem nejsou, protože favoritem letos není nikdo. Nejlepší čtyři celky jsou tak vyrovnané, že si nikdo netroufá tipovat, kdo letos na závěr sezony zvedne nad hlavu pohár pro vítěze. Potvrzuje to i fakt, že FC AC SK ztratili svou dvou letou suverenitu a prohráli. Dokonce dvakrát po sobě! Byli to ale samozřejmě soupřei z „velké čtyřky“ a tak by to na dnešní zápas nemělo mít vliv. Ano, i tohle bude asi další generálka na semifinále a nejúspějšnější tým posledních dvou let by ji měl jasně ovládnout.

Bad boys from Eden - FC Predators

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář