Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview FINÁLE

26. 5. 2015

GyBu Liga se po roce opět ocitla v cílové rovince a naše série tematických článků pomalu směřuje k pátečnímu velkolepému vrcholu sezóny. V GyBu Aréně se o trofej soutěže poperou hráči v barvách týmů FC AC SK a FC Predators – odvěcí rivalové. Kdo nakonec bude slavit a ke komu je třeba více nakloněna historie? 

Než se pustíme do dalších rozborů, zastavme se na chvíli, ohlédněme se zpět a podívejme se, co nám nabízí archivy minulých sezón. Píše se rok 2012 a borci z FC AC SK poráží ve finále profesorský celek 2:1, když po poločase sice drží nejtěsnější možné vedení tým SRPŠ, borci v červeném nakonec ale utkání otáčejí a o gól vítězí. Predátorský sen o blyštivém poháru tehdy narazil ve čtvrtfinále. Střih. Přetočte o dvanáct měsíců dopředu. Mančafty letošních finalistů na sebe narážejí v zápase o bronzovou medaili. Štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu FC Predators, jehož hráči udolali svého oponenta po vypjaté základní hrací době na penalty 3:2. A loni? Na obou stranách barikády jste mohli ve tvářích aktérů číst smutek a rozčarování. Červení se v utkání o zlato museli sklonit před soupeři z Los Artilleros, zatímco Predátoři po střetu s FC SRPŠ brali čtvrté místo.

Pojďme ale zpět do současnosti. Z pohledu zkušeností s podobně vyšponovanými duely by náhodný pozorovatel zřejmě přisoudil výhodu FC AC SK. Ti si právo bojovat o kov v barvě nejcennější vymohli čtyřikrát z posledních pěti případů, vyzyvatelé pod kapitánskou taktovkou Martina Svatoše si finále zahrají letos vůbec poprvé, jejich největším úspěchem je právě bronz, který získali na úkor právě FC AC SK. Hlad po vítězství kombinovaný s touhou porazit svého soka by však mohl v konečném důsledku FC Predators vyburcovat natolik, že se FC AC SK nezmůže na pořádný odpor. Ba co víc, vzájemný podzimní zápas obou klubů byl po řadě neshod kontumován ve prospěch Tomáše Linharta a spol., čili o motivaci bude jistojistě postaráno.

Fotbalový život umí být občas jízdou jako na horské dráze, nicméně predátorský vagón za sebou má o něco vyrovnanější cestu. FC AC SK sice deklasovalo výběr Tvoje máma 20:1, na druhou stranu podlehlo B. K. Almdudler i Natasha Raptors. Za to druhé mužstvo předvádělo znatelně stabilnější výkony, byť ani Predátoři soutěží neprošli bez zaškobrtnutí (na mále měli zejména ve čtvrtfinále s Kokosy na trávě).  Nezapomínejme však, co je kouzlem finále. Veškerá pochybení jsou zapomenuta, statistiky se hází za hlavu a soustředění všech zúčastněných se smrskává do pouhých několika desítek minut. Na nich jediných aktuálně opravdu záleží.

Nepochybujeme, že do posledního mače roku zasáhnou jen samí skvělí hráči. Jak FC Predators, tak FC AC SK disponují technickou i dynamickou silou, což přispívá jen k dobru věci. Hodit se budou obě složky. Pojďme si tedy ještě na závěr představit soupisky:

FC AC SK

Tomáš Linhart (abs.)

Petr Homolka (abs.) 

Jakub Kyselka (4.D)

Štěpán Malý (3.E)

Filip Holakovský (2.E)

Lukáš Vojáček (2.E)

Antonín Hruška (7.C)

Martin Turek (prof.)

 

FC Predators

Martin Svatoš (6.D)

Joseph Liu (6.D)

Pavel Turzó (6.D)

Tom Nguyen (7.C)

David Hradečný (abs.)

Jakub Kouba (abs.)

Erick Camargo (6.D)

 

Šance na výhru se jeví z jedné i z druhé strany stejně. Mnohdy ale nakonec převáží ten tým, jehož fanoušci dokáží své favority hlasitěji povzbuzovat. Proto bychom Vás rádi pozvali, abyste v pátek 29. května ve 14:30 dorazili v co možná nejhojnějším počtu a vytvořili GyBu lize důstojnou diváckou kulisu. Oslavme společně krásnou hru zvanou fotbal. Těšíme se na Vás.

Online textovou reportáž z finále najdete ZDE