Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview finálového dne 2018

7. 6. 2018

Vyvrcholení letošního ročníku GyBu ligy už klepe na dveře. Od startu závěrečných zápasů nás dělí pouhé hodiny! Nejlepší fotbalové týmy na GyBu se střetnou tváří v tvář. Hráči se již plně soustředí a netrpělivě vyhlížejí úvodní hvizd zápasu o bronz či velkého finále. Fanoušci jednotlivých týmů se už mezi sebou hecují a šetří své hlasivky na vytrvalou podporu svých hrdinů. Nastává tedy ten pravý čas na představení všech týmů a zrekapitulování, jak se jim v průběhu ligy dařilo.

Zápas o 3. místo

Prvním účastníkem zápasu o bronz jsou Kokosy na trávě. Jedná se o tým s největší tradicí mezi letošní TOP čtyřkou. Tento celek se v průběhu let vypracoval na špičkový mančaft. V minulých letech se museli hráči Kokosů často spokojit s koncem již ve čtvrtfinále. To se ale před dvěma lety změnilo, když senzačně ovládli celou soutěž. Finálovou účast zopakovali i loni, tentokrát však se stříbrným koncem. Letos se pokusí získat poslední cenný kov do své sbírky. Své letošní tažení začali ve skupině B, kterou zakončili na 3. místě. Porážky si připsali pouze 2, a to proti oběma finalistům. Ani jedna z nich se však nezrodila po základní hrací době. V jarní fázi následovalo náročné čtvrtfinále proti Spavii a semifinále proti Papaye, která však odmítla 3. kokosové finále v řadě.

Na straně druhé bude stát FC Bicák, tým založený v roce 2016, který svou historicky první sezónu zakončil na solidním 6. místě. Před letošním ročníkem však kvalitně posílil a od začátku pomýšlel na příčky nejvyšší. Svou cestu začali hráči v černých dresech ve skupině A. Skupinu podle očekávání ovládli, avšak neodpustili si jedno zaváhání v třaskavém derby proti FC Tvoje máma. Ve čtvrtfinále narazili na Nguyenovu desítku, přičemž oba zápasy si bez problému pohlídali. Stopku vystavili až Auťáci v semifinálovém dvojutkání. Výsledky 0:2 a 2:2 znamenaly konec finálových nadějí. Bicáku tedy zbývá boj o bronz, který bude chtít získat za každou cenu. Další porážka by znamenala obrovské zklamání.

Finále

Tým Auťáků existuje také 2 roky a od začátku svého působení v soutěži se prezentoval velmi dobrým fotbalem. Již loňské páté místo tehdejších kvartánů znamenalo obrovský úspěch. Letos technicky nadaný tým postoupil až do finále. Pomohlo mu k tomu angažování 2 ostřílených absolventů a skvělá sehranost. Skupinu B zakončili Auťáci na 2. místě, neuspěli pouze v zápase s Papayou. V utkání za mrazivého počasí však chybělo mnoho hráčů, proto samotné finále může nabídnout úplně jinou podívanou. Cesta v play-off vedla přes Tvojí mámu a již zmíněný FC Bicák. Teď už zbývá jen poslední krůček k senzaci.

Papaya Royal Club, další stálice GyBu ligy, zažívá sezónu snů. Ve své několikaleté historii se umísťovala spíše na nižších příčkách, s výjimkou sezóny 2015/16, ve které Papaya obsadila konečné 6. místo. Letošní ročník je ale o něčem jiném, z Papayi se stal definitivně třídní tým, když se v ní před sezónou sešli všichni fotbalisté z 8.A. Tento krok přinesl své ovoce a královský klub zatím nenašel přemožitele, i když měl párkrát na mále. Cesta do finále vedla přes Spršku a Kokosy. Teď už přichází zápas nejdůležitější. Motivace bude veliká, kdo by se nechtěl loučit s GyBu se zlatou medailí na krku?