Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview k finálovému dni

22. 5. 2016

Gybuligová sezóna 2015/16 se pomalu blíží ke svému finiši. Již tento pátek, tj. 27. května 2016, se odehrají zápasy o nejvyšší příčky letošního ročníku. Všichni už netrpělivě očekávají, jak si týmy rozdělí cenné kovy, a hlavně kdo se stane celkovým šampionem a pozvedne nad hlavu vytoužený pohár. O možnost zahrát si o medailové pozice letos zápolilo celkem 11 týmů, 4 nejlepší z nich musely tvrdě bojovat a občas si vybrat i trochu štěstí. V zápase o 3. místo se utká FC Sprška a FC Nekopne si, výkop je naplánován na 14:30. Finále je na programu o hodinu později, kdy se představí Kokosy na trávě a FC AC SK.

Souboj o bronz

Premiérově se do finálových bojů probojoval tým FC Nekopne si, a to při svém 3. startu v soutěži. Jedná se o třídní tým, který je znám tvrdou hrou a sehraností. Skupinovou fázi zakončili s bilancí 3 výher a jednou prohrou. Hned v úvodním utkání dokázali vyděsit své fanoušky, když podlehli FC AC SK poměrem 2:16. Následující zápasy proti JNDŠK, Natashe a Almdudleru však zvládli s přehledem a mohli se těšit na přímý postup do čtvrtfinále. Zde se se proti ambicióznímu celku FC Tvoje máma opravdu zapotili. Nakonec tento dramatický dvojzápas ovládli až zásluhou pokutových kopů. K jejich historicky 1. semifinálové účasti jim los přiřadil opět FC AC SK. Nekopne si dokázali v 1. utkání překvapit, když uhráli remízu 5:5. Odveta už ale byla jasnou záležitostí, a tak se bude tento tým ucházet o medaile bronzové.

FC Sprška letos sáhla k modernizaci, když nahradila původní název FC SRPŠ. Nové jméno symbolizuje i poněkud novější éru tradičního klubu, který dříve tvořili v drtivé většině profesoři. Letos v kádru figuruje i několik nových tváří jak z řad studentů, tak z řad absolventů. Těžko se odhadovalo, jak si tento tým povede. Začátek měli také poněkud rozpačitý, když podlehli Papaye 4:6. S ubývajícím časem šly ale jejich výkony nahoru. Zastříleli si proti Melounu, těsně ovládli důležité utkání s Rosolem, 3 body sebrali i Tvojí mámě a vydařený podzim korunovali výhrou nad Kokosy, což jim zajistilo nečekanou 1. příčku ve skupině. Ve čtvrtfinále narazili opět na Papayu, kterou tentokrát přehráli a slavili postup do semifinále. Zdolat podruhé Kokosy už ale bylo na jejich síly.

Jako 1. nás tedy čeká určitě zajímavý zápas, který by mohl navodit tu správnou fotbalovou atmosféru a přivést fanoušky do varu, než přijde velkolepé finále.

 Finále

Zní to neuvěřitelně, ale tým Kokosů na trávě, založený roku 2006, ještě nikdy neprošel branami čtvrtfinále. Letos se to konečně podařilo a na růžové borce se můžeme těšit dokonce až v zápase finálovém. Ve skupinových kláních vyhráli všechna 4 úvodní utkání (Tvoje máma, Papaya, Meloun a Rosol). Zejména proti Melounu chtěli hráči odčinit své vlastní nelehké začátky a stanovili novou nejvyšší výhru v GyBu lize – 95:1. Na samém konci podzimní části přišla facka v podobě Spršky, která je připravila o 1. pozici ve skupině. Ve vyřazovací části je čekala nevyzpytatelná Natasha Raptors. Díky disciplinované hře strašáka jménem čtvrtfinále konečně prolomili. V semifinálovém dvojutkání vrátili Spršce podzimní porážku i s úroky a dokázali projít do vytouženého finále. O motivaci budou mít určitě postaráno. Tým je složen převážně z maturantů a absolventů, pro které to může být poslední šance jak gybuligový triumf získat. Bylo by stylové ukončit tuto historickou sezónu na příčce nejvyšší.

Již o 4. titul budou usilovat FC AC SK. Od začátku byli považováni za favority, avšak jejich cesta směrem k finále nebyla možná tak jednoznačná, jak se očekávalo. Ve skupině žádné komplikace nepřipustili – bilance 4 zápasy, 4 výhry. Jednoznačně dokázali přehrát Nekopne si, Almdudler i JNDŠK. Jediný, kdo je ve skupině potrápil, byla Natasha, která odešla poražena pouze o gól. Čtvrfinálový los jim přiřkl Rosol Juniors, jenž se na podzim celkem trápil. V utkání hraném na apríla ale přišla senzační porážka 3:6, které mnozí, hlavně kvůli pochybnému datu, odmítali uvěřit. V odvetě obhájci celkového vítězství neponechali nic v náhodě a ovládli ji 6:0. Ani v semifinále se nevyvarovali zaváhání, když pouze remizovali s Nekopne si. Přesto se zkušeně zkoncentrovali na další odvetu, a proto zápas o nejvyšší pozici nemine ani letos.

Určitě si neváhejte zpříjemnit páteční odpoledne kvalitním fotbalem. Můžeme se těšit na velmi atraktivní obsazení a vyhecované duely. Zapište si tedy do svých diářů a kalendářů: tento pátek vše vypukne.