Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview předkola play-off

2. 3. 2015

Startuje jarní část GyBu ligy! Po zimní pauze se opět můžeme těšit na slušnou porci zápasů. Čtyři čtvrtfinalisti (SRPŠ, FC AC SK, Almudler, Kokosy na trávě) nám jsou již známí. Nyní nás bude zajímat, které celky si to s nimi rozdají o semifinále. Týmy, kterým se podzimní část nevydařila, nemusí zoufat, jelikož šance proklouznout mezi nejlepších osm stále existuje. Doufejme jen, že počasí nám bude přát, a že budeme svědky nezapomenutelných fotbalových zážitků. Předkolo může začít!

Los Artilleros – Tvoje máma

Na první pohled se jedná o jednoznačný duel, kvalita i zkušenosti jsou na straně Artilleros. Kanonýři ale na podzim nepodávali tak suverénní výkony, jak se od nich očekávalo, a proto by mohly přijít komplikace i v předkole. Tým z 2.D sice nezískal zatím ani bod, nicméně bojovností dokázal často potrápit papírově silnější soupeře a právě na tuto vlastnost budou mladíci spoléhat i nyní. Nutno dodat, že Tvoje máma zažívá premiérovou sezonu, v soutěži se teprve spíše rozkoukává a v předkole nemá co ztratit. To se rozhodně nedá říct o Artilleros, kteří obhajují titul a pro ambiciózní tým by byla neúčast ve čtvrtfinále obrovským zklamáním, zvláště když po sezoně tento celek skončí. Za Artilleros přece hrají Sulek, Bartošek, Nguyen, Marhoul…Tyto hráče bude velmi těžké bránit. Mámě už zřejmě nepomůže ani Karel Nepraš, který v týmu zdá se nadobro skončil. Potvrdí Kanonýři roli favorita a udělají další krok k obhajobě, nebo se dočkáme překvapení v podobě postupu Tvojí mámy?

Natasha Raptors – Rakeťáci Official

Za šlágr předkola můžeme označit právě tento zápas. Oba celky mají početnou základnu fanoušků, a proto se dá očekávat mohutná podpora diváků oběma stranám, které budou hnány za postupem. Mírným favoritem je Natasha, ale Rakeťáci (sice pod jiným jménem a značně posíleni) dokázali na Budcupu dojít až do finále a stali se překvapením turnaje. Teď už je však na řadě předkolo a ani jeden tým si určitě nechce připustit, že by vypadl. Natasha skončila ve skupině smolně až čtvrtá a v táboře talentovaných techniků asi zavládlo mírné zklamání. Parta okolo Čecha, jenž je mimochodem druhým nejlepším střelcem soutěže, sice často mění brankáře, na podzim ale inkasovala pouze 17 gólů, což je dobrá vizitka. Rakeťáci to určitě budou zkoušet přes výškové souboje, kde budou mít výraznou převahu. V týmu se bude moci předvést i balkánský snajpr Medenčevič, který si zahraje proti svým spolužákům a o motivaci tedy bude mít postaráno. Uvidíme, zda zvítězí technika Raptorů nebo důraz Rakeťáků.

Koráč FC – Nekopne si

Tady je to hodně otevřené. Tipovat favorita je v tomto duelu nesmírně složité. Koráč ve své premiérové sezoně rozhodně nezklamal a vůbec by nebylo překvapením, kdyby postoupil. Dobré výkony předváděli zejména Klajbl s Bukem, kteří potáhnou svůj tým i v předkole. Nekopne si se zatím nedokázalo prosadit ani ve své druhé sezoně, skupinu zakončili s pouhými třemi body na svém kontě. V brance sice kolikrát čaroval Zbořil, ale ani to nepomohlo k lepšímu umístění. Nejlepší střelec týmu David Voříšek nastřílel 5 gólů a zbytek týmu přidal v tomto směru pouze sedm tref. Tady bude muset tým ze čtyřletého gymnázia jednoznačně zabrat. Bude záležet také na tom, v jakém rozpoložení budou jednotliví hráči, protože budou rozhodovat malé detaily a každé zaváhání by se mohlo stát pro ten či onen tým osudným.

Predators – Dead Terrorists

Ambiciózní šelmy mají poslední šanci na titul. Cesta je však ještě dlouhá a v čele stojí Dead Terrorists. Teroristům se základní část vskutku nevydařila a čeká je téměř nemožný úkol. Platí pro ně v podstatě to samé, co pro Tvojí mámu. Predátoři minulé sezony dlouho oslňovali gólovou smrští, tuhle sezonu ale vsítili pouhých dvanáct gólů, za to obranná činnost zaznamenala zlepšení a Šelmy dostaly nejméně gólů v celé soutěži.  Tým oplývá zkušenostmi, hráči se navíc dokáží vyburcovat k výborným výkonům, avšak proti papírově slabším celkům mají sklony k podcenění. Teroristi mají zajímavě namixovaný tým. Součástí jsou jak malí sekundáni Hadraba s Chlumem, tak zkušení Voltr a nově i Novák. Úspěchy se zatím nedostavily, nastane proti Predátorům překvapivý průlom?

OH

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.